Kontynuując przeglądanie niniejszej strony, wyrażasz zgodę na użycie śledzących plików cookies, aby umożliwić nam ulepszanie naszych usług, pomiar odwiedzin strony, prowadzenie statystyk, proponowanie spersonalizowanych treści, usług i reklam dopasowanych do Twojego profilu i Twoich podróży. Dowiedz się więcej

Sycylia

Pogoda Sycylia styczeń

Aby pomóc wam wybrać najlepszą porę na podróż, poniżej przygotowaliśmy dane statystyczne o pogodzie na Sycylii w styczniu.

Pogoda na Sycylii w styczniu:PalermoKatania
dzienna temperaturaśrednia dzienna temperatura+14.8°C+15.8°C
nocna temperaturaśrednia nocna temperatura+10.2°C+5.3°C
temperatura wodytemperatura wody+15°C+16°C
długość dniadługość dnia10.4h10.4h
słoneczne godzinysłoneczne/pochmurne godziny4.3/6.1h5.0/5.4h
miesięczna średnia opadówmiesięczna średnia opadów72mm75mm

Najlepsze cele podróży na Sycylii


Temperatura powietrza na Sycylii

Na przestrzeni stycznia warunki pogodowe przedstawiają się następująco: średnia dzienna temperatura na Sycylii sięga +14.8 — +15.8°C, a nocna spada do +10.2 — +5.3°C.

Najlepsze hotele na Sycylii

Tanie loty do Sycylia

Najlepsze cele podróży na świecie


Temperatura wody

Średnia miesięczna temperatura wody w Morzu Tyrreńskim na plażach w Palermo w styczniu wynosi +15°C, a Morzu Jońskim na plażach w Katanii — +16°C.

Taka temperatura oznacza, że woda jest chłodna i tylko najbardziej wytrzymali ludzie będą mogli kąpać się w niej przez 10-15 minut.

Pogoda na Sycylii według miesięcy


Opady

Jeżeli chodzi o opady, to średnia miesięczna suma w styczniu wynosi od 72 do 75 mm — przy tym poziomie czasem może być konieczna zmiana planów na dany dzień.