Kontynuując przeglądanie niniejszej strony, wyrażasz zgodę na użycie śledzących plików cookies, aby umożliwić nam ulepszanie naszych usług, pomiar odwiedzin strony, prowadzenie statystyk, proponowanie spersonalizowanych treści, usług i reklam dopasowanych do Twojego profilu i Twoich podróży. Dowiedz się więcej

Sycylia

Pogoda Sycylia listopad

Aby pomóc wam wybrać najlepszą porę na podróż, poniżej przygotowaliśmy dane statystyczne o pogodzie na Sycylii w listopadzie.

Pogoda na Sycylii w listopadzie:PalermoKatania
dzienna temperaturaśrednia dzienna temperatura+19.3°C+20.3°C
nocna temperaturaśrednia nocna temperatura+14.3°C+9.7°C
temperatura wodytemperatura wody+19°C+20°C
długość dniadługość dnia10.6h10.6h
słoneczne godzinysłoneczne/pochmurne godziny5.2/5.4h6.0/4.6h
miesięczna średnia opadówmiesięczna średnia opadów94mm62mm

Najlepsze cele podróży na Sycylii


Temperatura powietrza na Sycylii

Na przestrzeni listopada warunki pogodowe przedstawiają się następująco: średnia dzienna temperatura na Sycylii sięga +19.3 — +20.3°C, a nocna spada do +14.3 — +9.7°C.

Najlepsze hotele na Sycylii

Tanie loty do Sycylia

Najlepsze cele podróży na świecie


Temperatura wody

Średnia miesięczna temperatura wody w Morzu Tyrreńskim na plażach w Palermo w listopadzie wynosi +19°C, a Morzu Jońskim na plażach w Katanii — +20°C.

Taka temperatura oznacza, że w wodzie może kąpać się większość ludzi, jednak dla niektórych może być wciąż zbyt chłodna.

Pogoda na Sycylii według miesięcy


Opady

Jeżeli chodzi o opady, to średnia miesięczna suma w listopadzie wynosi od 62 do 94 mm — przy tym poziomie czasem może być konieczna zmiana planów na dany dzień.