Kontynuując przeglądanie niniejszej strony, wyrażasz zgodę na użycie śledzących plików cookies, aby umożliwić nam ulepszanie naszych usług, pomiar odwiedzin strony, prowadzenie statystyk, proponowanie spersonalizowanych treści, usług i reklam dopasowanych do Twojego profilu i Twoich podróży. Dowiedz się więcej

Portugalia
Hotele

Hotele

Loty

Loty

Pogoda Portugalia styczeń

Aby pomóc wam wybrać najlepszą porę na podróż, poniżej przygotowaliśmy dane statystyczne o pogodzie w Portugalii w styczniu.

Pogoda w Portugalii w styczniu:LizbonaAlgarve
dzienna temperaturaśrednia dzienna temperatura+14.8°C+16.1°C
nocna temperaturaśrednia nocna temperatura+8.3°C+7.3°C
temperatura wodytemperatura wody+15.8°C+16.5°C
długość dniadługość dnia10.3h10.4h
słoneczne godzinysłoneczne/pochmurne godziny4.6/5.7h5.5/4.9h
miesięczna średnia opadówmiesięczna średnia opadów97mm63mm

Najlepsze cele podróży w Portugalii


Temperatura powietrza w Portugalii

Na przestrzeni stycznia warunki pogodowe przedstawiają się następująco: średnia dzienna temperatura w Portugalii sięga +14.8 — +16.1°C, a nocna spada do +8.3 — +7.3°C.

Najlepsze hotele w Portugalii

Tanie loty do Portugalia

Najlepsze cele podróży na świecie


Temperatura wody

Średnia miesięczna temperatura wody w Oceanie Atlantyckim na plażach w Lizbonie w styczniu wynosi +15.8°C, a na plażach w Algarve — +16.5°C.

Taka temperatura oznacza, że woda jest chłodna i tylko najbardziej wytrzymali ludzie będą mogli kąpać się w niej przez 10-15 minut.

Pogoda w Portugalii według miesięcy


Opady

Jeżeli chodzi o opady, to średnia miesięczna suma w styczniu wynosi od 63 do 97 mm — przy tym poziomie czasem może być konieczna zmiana planów na dany dzień.