Kontynuując przeglądanie niniejszej strony, wyrażasz zgodę na użycie śledzących plików cookies, aby umożliwić nam ulepszanie naszych usług, pomiar odwiedzin strony, prowadzenie statystyk, proponowanie spersonalizowanych treści, usług i reklam dopasowanych do Twojego profilu i Twoich podróży. Dowiedz się więcej

Portugalia
Hotele

Hotele

Loty

Loty

Pogoda Portugalia luty

Aby pomóc wam wybrać najlepszą porę na podróż, poniżej przygotowaliśmy dane statystyczne o pogodzie w Portugalii w lutym.

Pogoda w Portugalii w lutym:LizbonaAlgarve
dzienna temperaturaśrednia dzienna temperatura+16.2°C+16.8°C
nocna temperaturaśrednia nocna temperatura+9.1°C+8.2°C
temperatura wodytemperatura wody+15.2°C+16.1°C
długość dniadługość dnia11.2h11.3h
słoneczne godzinysłoneczne/pochmurne godziny5.6/5.6h5.9/5.4h
miesięczna średnia opadówmiesięczna średnia opadów90mm64mm

Najlepsze cele podróży w Portugalii


Temperatura powietrza w Portugalii

Na przestrzeni lutego warunki pogodowe przedstawiają się następująco: średnia dzienna temperatura w Portugalii sięga +16.2 — +16.8°C, a nocna spada do +9.1 — +8.2°C.

Najlepsze hotele w Portugalii

Tanie loty do Portugalia

Najlepsze cele podróży na świecie


Temperatura wody

Średnia miesięczna temperatura wody w Oceanie Atlantyckim na plażach w Lizbonie w lutym wynosi +15.2°C, a na plażach w Algarve — +16.1°C.

Taka temperatura oznacza, że woda jest chłodna i tylko najbardziej wytrzymali ludzie będą mogli kąpać się w niej przez 10-15 minut.

Pogoda w Portugalii według miesięcy


Opady

Jeżeli chodzi o opady, to średnia miesięczna suma w lutym wynosi od 64 do 90 mm — przy tym poziomie czasem może być konieczna zmiana planów na dany dzień.