Kontynuując przeglądanie niniejszej strony, wyrażasz zgodę na użycie śledzących plików cookies, aby umożliwić nam ulepszanie naszych usług, pomiar odwiedzin strony, prowadzenie statystyk, proponowanie spersonalizowanych treści, usług i reklam dopasowanych do Twojego profilu i Twoich podróży. Dowiedz się więcej

Grecja
Hotele

Hotele

Loty

Loty

Pogoda Grecja styczeń

Aby pomóc wam wybrać najlepszą porę na podróż, poniżej przygotowaliśmy dane statystyczne o pogodzie w Grecji w styczniu.

Pogoda w Grecji w styczniu:AtenyKreta
dzienna temperaturaśrednia dzienna temperatura+13.3°C+15.3°C
nocna temperaturaśrednia nocna temperatura+6.8°C+9°C
temperatura wodytemperatura wody+15°C+17°C
długość dniadługość dnia10.4h10.6h
słoneczne godzinysłoneczne/pochmurne godziny5.1/5.3h3.8/6.8h
miesięczna średnia opadówmiesięczna średnia opadów57mm90mm

Najlepsze cele podróży w Grecji


Temperatura powietrza w Grecji

Na przestrzeni stycznia warunki pogodowe przedstawiają się następująco: średnia dzienna temperatura w Grecji sięga +13.3 — +15.3°C, a nocna spada do +6.8 — +9°C.

Najlepsze hotele w Grecji

Tanie loty do Grecja

Najlepsze cele podróży na świecie


Temperatura wody

Średnia miesięczna temperatura wody w Morzu Egejskim na plażach w Atenach w styczniu wynosi +15°C, a Morzu Śródziemnym na plażach na Krecie — +17°C.

Taka temperatura oznacza, że woda jest chłodna i tylko najbardziej wytrzymali ludzie będą mogli kąpać się w niej przez 10-15 minut.

Pogoda w Grecji według miesięcy


Opady

Jeżeli chodzi o opady, to średnia miesięczna suma w styczniu wynosi od 57 do 90 mm — przy tym poziomie czasem może być konieczna zmiana planów na dany dzień.