Kontynuując przeglądanie niniejszej strony, wyrażasz zgodę na użycie śledzących plików cookies, aby umożliwić nam ulepszanie naszych usług, pomiar odwiedzin strony, prowadzenie statystyk, proponowanie spersonalizowanych treści, usług i reklam dopasowanych do Twojego profilu i Twoich podróży. Dowiedz się więcej

Szwecja
Hotele

Hotele

Loty

Loty

Pogoda Szwecja czerwiec

Aby pomóc wam wybrać najlepszą porę na podróż, poniżej przygotowaliśmy dane statystyczne o pogodzie w Szwecji w czerwcu.

Pogoda w Szwecji w czerwcu:SztokholmGoteborg
dzienna temperaturaśrednia dzienna temperatura+20.1°C+19.9°C
nocna temperaturaśrednia nocna temperatura+11.3°C+11.8°C
temperatura wodytemperatura wody+14°C+15.3°C
długość dniadługość dnia19.9h19.1h
słoneczne godzinysłoneczne/pochmurne godziny9.7/10.2h8.4/10.7h
miesięczna średnia opadówmiesięczna średnia opadów55mm59mm

Najlepsze cele podróży w Szwecji


Temperatura powietrza w Szwecji

Na przestrzeni czerwca warunki pogodowe przedstawiają się następująco: średnia dzienna temperatura w Szwecji sięga +20.1 — +19.9°C, a nocna spada do +11.3 — +11.8°C.

Najlepsze hotele w Szwecji

Tanie loty do Szwecja

Najlepsze cele podróży na świecie


Temperatura wody

Średnia miesięczna temperatura wody w Morzu Bałtyckim na plażach w Sztokholmie w czerwcu wynosi +14°C, a cieśninie Kattegat na plażach w Goteborgu — +15.3°C.

Taka temperatura oznacza, że woda jest bardzo chłodna i tylko najbardziej wytrzymali ludzie bedą mogli się w niej na krótki czas zanurzyć.

Pogoda w Szwecji według miesięcy


Opady

Jeżeli chodzi o opady, to średnia miesięczna suma w czerwcu wynosi od 55 do 59 mm — przy tym poziomie czasem może być konieczna zmiana planów na dany dzień.