Kontynuując przeglądanie niniejszej strony, wyrażasz zgodę na użycie śledzących plików cookies, aby umożliwić nam ulepszanie naszych usług, pomiar odwiedzin strony, prowadzenie statystyk, proponowanie spersonalizowanych treści, usług i reklam dopasowanych do Twojego profilu i Twoich podróży. Dowiedz się więcej

Prowansja
Hotele

Hotele

Loty

Loty

Pogoda Prowansja kwiecień

Aby pomóc wam wybrać najlepszą porę na podróż, poniżej przygotowaliśmy dane statystyczne o pogodzie w Prowansji w kwietniu.

Pogoda w Prowansji w kwietniu:MarsyliaCannes
dzienna temperaturaśrednia dzienna temperatura+17.9°C+17.3°C
nocna temperaturaśrednia nocna temperatura+8.9°C+8.7°C
temperatura wodytemperatura wody+14.2°C+14.7°C
długość dniadługość dnia14.0h14.0h
słoneczne godzinysłoneczne/pochmurne godziny8.0/6h7.5/6.5h
miesięczna średnia opadówmiesięczna średnia opadów55mm73mm

Najlepsze cele podróży w Prowansji


Temperatura powietrza w Prowansji

Na przestrzeni kwietnia warunki pogodowe przedstawiają się następująco: średnia dzienna temperatura w Prowansji sięga +17.9 — +17.3°C, a nocna spada do +8.9 — +8.7°C.

Najlepsze hotele w Prowansji

Tanie loty do Prowansja

Najlepsze cele podróży na świecie


Temperatura wody

Średnia miesięczna temperatura wody w Morzu Śródziemnym na plażach w Marsylii w kwietniu wynosi +14.2°C, a na plażach w Cannes — +14.7°C.

Taka temperatura oznacza, że woda jest bardzo chłodna i tylko najbardziej wytrzymali ludzie bedą mogli się w niej na krótki czas zanurzyć.

Pogoda w Prowansji według miesięcy


Opady

Jeżeli chodzi o opady, to średnia miesięczna suma w kwietniu wynosi od 55 do 73 mm — przy tym poziomie czasem może być konieczna zmiana planów na dany dzień.